Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes Piekrītu Nepiekrītu

AIRBALTIC TRAINING PILOTU AKADĒMIJA LIEPĀJĀ BŪVĒS JAUNU LIDMAŠĪNU ANGĀRU

2019-08-16
AIRBALTIC TRAINING PILOTU AKADĒMIJA LIEPĀJĀ BŪVĒS JAUNU LIDMAŠĪNU ANGĀRU

airBaltic Training Liepājā sācis jauna lidmašīnu angāra celtniecību. 2019. gada 16. augustā airBaltic kopā ar Latvijas Republikas satiksmes ministru Tāli Linkaitu, partneriem no starptautiskās lidostas Liepāja, Liepājas pilsētas domes un celtniecības kompānijas SIA "PICHE" pulcējās, lai Liepājas lidostas teritorijā atzīmētu jaunā airBaltic lidmašīnu angāra celtniecības procesa nākamo posmu, tā pamatos iemūrējot laika kapsulu.

 

Jaunais lidmašīnu angārs nodrošinās vietu vairāk nekā 15 apmācību lidaparātiem un Diamond lidmašīnu tehniskajām apkopēm. Plānots, ka celtniecība tiks pabeigta līdz 2019. gada nogalei.

 

airBaltic izpilddirektors Martins Gauss (Martin Gauss) skaidro: "Šis ir nozīmīgs brīdis airBaltic Pilotu akadēmijas nākotnes attīstībai. airBaltic šobrīd atrodas uz ilgtspējīgas izaugsmes ceļa, un esam lepni, ka mums ir pašiem sava augsta līmeņa pilotu apmācības programma, kas nodrošina darbu kā airBaltic pilotam. Jau kopš 2018. gada vasaras airBaltic Training Pilotu akadēmijas studenti veic apmācības Liepājā, tāpēc priecājamies papildus stiprināt airBaltic sadarbību ar mūsu partneriem no starptautiskās lidostas Liepāja un Liepājas pilsētas domes, padarot Liepāju par vēl nozīmīgāku pilsētu Eiropas kartē."

Latvijas Republikas satiksmes ministrs Tālis Linkaits uzsver: "Kompānija airBaltic sniedz nozīmīgu ieguldījumu valsts ekonomikā, veidojot 2,5% no Latvijas IKP, nodrošinot darbavietas desmitiem tūkstošu cilvēku, piesaistot mūsu valstij starptautiskus uzņēmumus no visdažādākajām sfērām, Ar gandarījumu vēroju, kā airBaltic attīstās un aug. Man ir prieks redzēt, cik stingri un stabili pamati tiek likti uzņēmuma veiksmei ilgtermiņā. Pilotu akadēmijas jaunais angārs tam ir spilgts apliecinājums."

 

SIA "Aviasabiedrība "Liepāja"" valdes loceklis Agris Sprūde piebilst : "Lepojamies, ka airBaltic Training Pilotu akadēmija par savu bāzes vietu ir izvēlējusies tieši Liepājas lidostu, kas ir pierādījums lidostas mērķtiecīgai izaugsmei un ir nozīmīgs kopdarbs Latvijas aviācijas attīstībā."

 

"Tagad Pilotu akadēmijai būs pilnībā aprīkots angārs mūsu modernajiem apmācību lidaparātiem un to apkopei. Pagājušajā mēnesī noslēdzām papildu Diamond Aircraft lidmašīnu pasūtījumu, lai sekmētu turpmāko mūsu pilotu apmācību izaugsmi. Turklāt jūlijā mēs saņēmām Latvijas Civilās aviācijas aģentūras sertifikātu, lai paši varētu veikt Diamond lidaparātu apkopes," norāda airBalltic lidojumu vadības viceprezidents Pauls Cālītis.

 

Šobrīd airBaltic Pilotu akadēmijai ir septiņi apmācību lidaparāti - seši Diamond DA40 un viens Diamond DA42, bet vēl trīs Diamond Aircraft lidaparātus airBaltic Pilotu akadēmija saņems 2020. gadā. tas norāda uz Pilotu akadēmijas spēcīgo attīstību kā modernai un uzticamai jauno pilotu apmācības vietai. Jau šajā rudenī pirmie studenti absolvēs šo programmu un kā piloti pievienosies airBaltic.

 

Paredzēts, ka airBaltic Pilotu akadēmijas rudens grupa savas studijas uzsāks septembrī, bet ziemas grupa - novembrī.