Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes Piekrītu Nepiekrītu

SATIKSMES MINISTRA VIZĪTE LIEPĀJAS LIDOSTĀ

2018-08-30
SATIKSMES MINISTRA VIZĪTE LIEPĀJAS LIDOSTĀ

30. augustā Liepājā viesojās satiksmes ministrs Uldis Augulis, lai izvērtētu līdz šim paveikto un pārrunātu turpmākos infrastruktūras attīstības projektus.

 

Vizītes sākumā ministrs tikās ar Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāju Uldi Sesku, Liepājas lidostas un airBaltic Training vadību. Tikšanās laikā tika pārrunāta lidostas līdzšinējā darbība, reisu piepildījums, kā arī pārrunāti turpmākie lidostas attīstības plāni, tostarp reisu skaits lidojumā Rīga-Liepāja, jauno pilotu apmācības, kā arī citi ar lidostas infrastruktūras attīstību saistīti jautājumi.

 

Ministrs uzsvēra, ka ir gandarīts par Liepājas lidostas straujo un acīmredzamo attīstību. "Infrastruktūras attīstībā ieguldītās investīcijas rezultējas ilgtermiņā, kad soli pa solim īstenotais darbs un izmantotais potenciāls sāk reāli nest plānotos rezultātus, bet šie sasniegumi vienmēr ir stabili, pamatīgi un ilgtermiņā vērtīgi, sniedzot jaunas un kvalitatības iespējas gan uzņēmējiem, gan iedzīvotājiem. Tāpēc uzskatu, ka airBaltic lidojumu atjaunošana uz Liepāju ir bijis pareizs un veiksmīgs lēmums", norādīja ministrs Uldis Augulis.

 

Sarunu laikā tika pārrunāts, ka līdzšinējais reisu piepildījums ir pārsniedzis sākotnēji uzstādītās prognozes. Tāpat, izvērtējot Liepājas lidostas pasažieru plūsmu, aptuveni 65% no visiem pasažieriem izmanto tranzīta savienojuma iespēju un tas dod stabilu pamatu lidostas nākotnes attīstībai - iespējas piesaistīt jaunus maršrutus un palielināt lidojumu biežumu. Tostarp ir pieaudzis arī Liepājas lidostā apkalpoto čarterreisu skaits, kas ļāvis Liepājas lidostu iezīmēt kā uzticamu sadarbības partneri pasaules lidostu kartē.