Sīkdatnes

Lai šī tīmekļvietne darbotos, tā izmanto pirmās puses obligāti nepieciešamās sīkdatnes. Lai uzlabotu tīmekļa vietnes saturu un analizējot apmeklējumu statistiku, tad ar Jūsu piekrišanu papildus šajā vietnē var tikt izmantotas trešās puses statistikas un sociālo mediju sīkdatnes.Papildus informācija par sīkdatnēm
Apstiprināt visu Neapstiprināt Pielāgot izvēli

Auto noma

 

 

Liepāja

Liepāja ir lieliska vieta mašīnas īrei. Pilsētas unikālā arhitektūra, aktīvā kultūras dzīve un skaistās pludmales nozīmē, ka ikviens ceļotājs šeit atradīs ko īpašu. Noīrējot mašīnu Liepājas lidostā, jūs varēsiet ne vien aplūkot pilsētas slavenākos tūrisma objektus, bet arī apmeklēt citas interesantas vietas visā Kurzemē.


Mašīnas īre Liepājā - biežāk uzdotie jautājumi

 

Kur vislabāk noīrēt automašīnu Liepājā?

Visērtākā vieta, kur saņemt savu auto Liepājā, ir Liepājas starptautiskā lidosta. Liepājas lidostu apkalpo viens uzņēmums - auto nomas kompānija SIXT. Ja izvēlēsieties saņemt automašīnu lidostā, jūs sagaidīs un mašīnu jums nogādās auto nomas pārstāvis.

Liepājas lidosta atrodas aptuveni deviņus kilometrus no pilsētas centra un to var sasniegt 10-15 minūšu laikā. Uz Liepāju lido nacionālā lidsabiedrība airBaltic, kas piedāvā regulārus reisus no Latvijas galvaspilsētas Rīgas un uz to.

Automašīnu iespējams noīrēt arī Liepājas centrā, SIXT birojā, kas atrodas Fr. Brīvzemnieka ielā 38.

 

Kur Liepājā uzpildīt degvielu?

Liepājā un tās tuvumā ir daudz degvielas uzpildes staciju. Vistuvāk Liepājas lidostai ir uzņēmuma “Latvijas Nafta” benzīntanks, kas atrodas Brīvības ielā 174 un ir apmēram astoņu minūšu brauciena attālumā no lidostas. Šis benzīntanks ir atvērts visu diennakti, septiņas dienas nedēļā.

 

Vai iespējams noīrēt mašīnu Liepājā un vēlāk to atdot citur Latvijā?

Jā, tas ir iespējams! Rezervējot automašīnu, jums būs jānorāda tās saņemšanas un nodošanas vietas, un tās var atšķirties viena no otras. Noīrēto auto, kas saņemts Liepājā, iespējams vēlāk nodot vairākās vietās Rīgā (piemēram, Rīgas starptautiskajā lidostā), kā arī Ventspilī un Jūrmalā. Auto īres uzņēmumi parasti iekasē nelielu papildu samaksu par šo pakalpojumu. Ar visām auto īres pakalpojuma izmaksām un īres nosacījumiem iespējams iepazīties, mūsu mājaslapas meklētājā ievadot automašīnas saņemšanas un nodošanas vietu un jūsu ceļojuma datumus un laiku.

 

Vai iespējams saņemt īres mašīnu Liepājā un atdot to citā valstī?

Jā, arī tas ir iespējams. Daudzi ceļotāji izvēlas saņemt mašīnu Liepājā un vēlāk nodot to Klaipēdā, Lietuvas trešajā lielākajā pilsētā, kas ir tikai 100 km uz dienvidiem no Liepājas. Tāpat Liepājā saņemtu automašīnu iespējams nodot vairākās citās Lietuvas pilsētās un pat Igaunijā, Somijā, Polijā un citās Eiropas valstīs. Pilnu šādu ceļojumu cenu iespējams uzzināt, mūsu mājaslapā ievadot mašīnas saņemšanas un nodošanas vietas un ceļojuma datumus un laiku. (Svarīgi - COVID-19 pandēmijas laikā var tikt ierobežota iespēja šķērsot valstu robežas Šengenas teritorijas ietvaros (piemēram, no Latvijas un Lietuvu). Ja vēlaties saņemt automašīnu vienā valstī, bet nodot citā, pirms tam noteikti uzziniet jaunāko robežu šķērsošanas informāciju Latvijas Ārlietu ministrijas mājaslapā). 

 

Kā atrast labāko auto īres piedāvājumu Liepājā?

Lai arī Liepājā darbojas tikai viens auto īres uzņēmums, SIXT, tomēr ir iespējams darīt vairākas lietas, lai iegūtu iespējami draudzīgu auto īres cenu. Ja jūs nebiedē auksts laiks un Liepājā plānojat vairāk uzturēties iekštelpās, pilsētu ir izdevīgi apciemot ziemas mēnešos - saskaņā ar mūsu rīcībā esošajiem datumiem, auto īres cenas februārī ir par 36% zemākas nekā gada vidējās cenas un par 68% zemākas nekā auto īres cenas jūlijā. Pārklātas ar sniegu, Liepājas vēsturiskās ēkas un dabas ainavas pilsētas tuvumā izskatās tik pat īpaši kā vasarā. Ja tomēr vēlaties apciemot pilsētu gada siltajos mēnešos, arī tas nav iemesls satraukumam - droša metode labākas auto īres cenas iegūšanai ir rezervēt automašīnu iespējami agri pirms ceļojuma. Visbeidzot, pirms auto īres rezervācijas veikšanas pārliecinieties, ka esat iepazinušies ar degvielas patēriņa un nobraukuma noteikumiem. 

 

Ko aplūkot Liepājā?

 

Pilsētas vēsturiskais centrs. Ģeogrāfiski neliels un viegli apgūstams, bet pilns ar apskates objektiem un paslēptiem dārgumiem, Liepājas centrs ir viena no interesantākajām pilsētvidēm Latvijā. Tūristi iemīļojuši Liepājas muzeju, Amatnieku namu, vairākas skaistas baznīcas un jūgendstila arhitektūru. Pilsētas centrā atrodami arī daudzi no Liepājas kultūras centriem, naktsmītnēm un restorāniem.

Karosta. Bijusī slēgtā padomju armijas teritorija, kas vairākas desmitgades nebija pieejama civiliedzīvotājiem, Karosta ir viens no interesantākajiem tūrisma galamērķiem visā Latvijā. Visvairāk ceļotājus piesaista Karostas cietums, kurā tagad ierīkots muzejs. Tajā apmeklētāji var uzzināt vairāk par Karostas vēsturi, bet drosmīgākie - pat palikt muzejā pa nakti un iejusties padomju militārā cietumnieka ādā. Karosta ir slavena arī ar ziemeļu fortiem, Sv. Nikolaja jūras katedrāli un laikmetīgās mākslas galeriju K. Māksla? Mērojot ceļu ar auto, Karostu no Liepājas centra var sasniegt aptuveni desmit minūtēs.

Pludmales. Liepāja atrodas Baltijas jūras krastā un ir slavena ar savām skaistajām pilsētas pludmalēm. Līdz ar siltā laika iestāšanos, Liepājas zeltaino jūrmalu ik gadu apmeklē simtiem viesu. Atšķirībā no Rīgas, kur tuvākās pludmales atrodas aptuveni 30 minūšu brauciena attālumā no pilsētas centrā, Liepājā pludmales ir nozīmīga pilsētvides daļa un tās var viegli un ātri sasniegt ar automašīnu. Vēl viens ievērojams dabas objekts, Liepājas ezers, kas atrodas uz austrumiem no pilsētas centra, arī ir viegli sasniedzams ar īres auto.


Ko apskatīt Liepājas tuvumā?

 

Kuldīga. Slavena ar savām bruģētajām ielām, labi saglabāto koka arhitektūru un vēsturisko atmosfēru, Kuldīga ir viens no populārākajiem tūrisma galamērķiem Kurzemē. Kuldīga atrodas arī Ventas rumba, kas, lai gan tikai aptuveni divus metrus augsts, ir platākais ūdenskritums visā Eiropā. Kuldīgu apņem biezi un skaisti meži, kuros atrodamas dažādas dabas takas. Ceļojumu uz pilsētu tāpat var apvienot ar viesošanos tādās interesantās vietās kā Aizpute vai Alsunga. Kuldīga atrodas 88 km uz ziemeļaustrumiem no Liepājas un ar automašīnu to var sasniegt aptuveni vienā stundā un desmit minūtēs.

Pāvilosta. Lai arī Baltijas jūra vēsturiski nav slavena ar savām sērfošanas iespējām, mazā un mājīgā Pāvilostas pilsētiņa, kas atrodas aptuveni 50 km uz ziemeļiem no Liepājas, ir apņēmusies to mainīt. Pēdējo gadu laikā šis bijušais zvejnieku ciemats kļuvis par Latvijas sērfošanas galvaspilsētu, kurā notiek sērfošanas nometnes un pieejams ekipējums un instruktori. Pāvilostā tāpat iespējams nodarboties arī ar citiem ūdenssporta veidiem. Lai arī Latvijas vasaras ir īsākas un viļņi - ne tik iespaidīgi kā tādās sērfošanas mekās kā Portugāle vai Maroka, relaksētā atmosfēra un skaistās pludmales padara Pāvilostu par vienu no labākajiem ceļojumu galamērķiem visā Kurzemē.

Papes dabas parks. Dabas parks Pape, kas atrodas pašos Latvijas dienvidrietumos un robežojas ar Lietuvu, ir viena no visīpašākajām aizsargātajām dabas teritorijām Latvijā. Dabas parks sastāv no purviem, pļavām, pludmales kāpām un dabas takām, un starp tā iemītniekiem var minēt Eiropas sumbrus, savvaļas zirgus, taurgovis, dažādus ūdensputnus un citas dzīvnieku sugas. Pape atrodas 53 km uz dienvidiem no Liepājas un to var sasniegt aptuveni 40 minūtēs. Lai gan Papi iespējams apmeklēt vienas dienas laikā un vakarā atgriezties Liepājā, dabas parka teritorijā atrodas arī vairākas viesu mājas un kempingi, kas parka viesiem sniedz iespēju piedzīvot maģiskus saullēktus brīvā dabā.